خانه جستجو در صفحات ارتباط با ما

حاج علیرضا پولاد

شکر خدا را که در پناه حسینم
عالم از این خوبتر پناه ندارد


تاریخ بروزرسانی : 1399/07/14
بوشهر، بوشهر
   گالری تصاویر
   توضیحات

علیرضا پولاد فرزند حاج غلامعلی در ۹اردیبهشت سال۱۳۶۴ در محله کوی مدرس بوشهر چشم به جهان گشود. دوران ابتدایی را در مدارس سعادت و مصلحیان و دبیرستان را در هنرستان نواب صفوی بوشهر گذراند.
ایشان دانشگاه را سال ۸۲در سپیدان دنبال کرد.
حاج علیرضا پولاد از اوایل کودکی با توجه به حضور در خانواده ای مذهبی که همه از مداحان برجسته استان بودند مداحی را آغاز و زیر نظر استاد محمد علی کشتکار بوشهری که پدر بزرگ ایشان و همچنین حسین کشتکار بوشهری که دایی ایشان هستند کار مداحی سنتی را دنبال کردند. 
ایشان از سال های ۱۳۷۴در سن ۱۰سالگی پیشخوانی را زیر نظر استاد حاج محمد فتوت در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) کوی مدرس آغاز و با توجه به علاقه و استعداد خدا دادی در مراسم های هیاتی نیز شروع به مداحی و خواندن ادعیه و زیارات نمودند. 
پولاد در سال ۸۲با رفتن به دانشگاه و انتقال به استان فارس کار مداحی را در این استان نیز دنبال نمود و با راهیابی به محافل مداحان کشوری در دوره های آموزش تخصصی مداحی در تهران حضور پیدا کرد و از محضر اساتیدی همچون مرحوم حاج علی آهی, حاج یدالله بهتاش,حاج غلامرضا سازگار,حاج قاسم رضایی,حاج محسن طاهری,حاج مرتضی طاهری و حاج مهدی میرداماد گذراند. ایشان اکنون به عنوان تنها بوشهری حاضر در دوره عالی مداحی کشوری حضور دارند.
پولاد از سال ۸۲در حسینیه بوشهری های مقیم شیراز نوحه خوانی می کند.
او در سال ۱۳۸۹در دیدار مردم استان بوشهر با مقام معظم رهبری بعنوان مداح افتخار ذاکری در محضر مقام معظم رهبری را دارد.
ایشان از سال ۱۳۸۹بعنوان مسؤل سازمان بسیج مداحان استان بوشهر نقش مهمی در سازماندهی و شکل دهی تشکل های مداحی در استان بوشهر ایفا کرده است. 
حاج علیرضا پولاد بعنوان تنها دارنده مجوز آموزش مداحی از سال ۹۲ دوره های مختلفی در جهت آموزش مداحان استان برگزار نموده است.
ایشان دبیر اولین همایش پیرغلامان استان بوشهر بودند و مسبب برگزاری تجلیل از مداحان در سراسر استان نیز بوده اند.
هم اکنون ایشان با راه اندازی مرکز خصوصی آموزش تخصصی مداحی در استان دوره های مختلفی را جهت رشد و تکامل و همچنین ترویج فنون مداحی اهم از هیاتی و سنتی در استان می باشد.
ایشان عضو مؤثر کانون مداحان استان بوشهر می باشند.